کامیونیتی کیوریتورگفت‌وگو

آنلاین
  • سه شنبه، 11 شهریور 19:30

پروژه «کارٍ هنر»

 هدف از این پروژه کیوریتوریال معرفی کارکردها و مسئولیت های حرفه های مختلفی است که در هنر معاصر نقش های تخصصی مهمی ایفا می کنند. این حرفه ها امروزه هنر را در ساخت، ارائه و مستند سازی اثر/ پروژه هنری همراهی کرده و وظایف مهمی در پروسه تولید هنر به عهده دارند. بسیاری از این حرفه ها در ایران اجرا می شوند بی آنکه دانش تخصصی ای نسبت به آن وجود داشته باشد. این موضوع باعث شده تا هنرمندان و دیگر عاملان هنر در اجرای کار خود با مشکلات زیادی روبرو شوند. از این رو پروژه «کارٍ ‌‌هنر» با تمرکز بر این فضای خالی در جامعه هنری ایران به معرفی حرفه های مستقل هنری پرداخته و با هدف تشویق نسل جدید هنر آموزان به شناخت و اجرای این حرفه های تخصصی، این سوال ساده و اساسی را مطرح می کند که برای آینده بهتر کارٍ هنر از کجا شروع کنیم؟

در این پروژه از حرفه ای های هنر ایران به عنوان مهمان دعوت می شود تا دانش و تجربیات خود را در ارتباط با کار مدیر استودیو، طراح بسته بندی و حمل و نقل اثر هنری، دستیار هنر، پژوهشگر، تولید کننده، تکنسین نمایشگاه، طراح گرافیک، دیزاینر نمایشگاه، مترجم هنر، منتقد هنر، نویسنده تاریخ هنر، مدیر پروژه، مدیر ارتباطات، مدیر گالری، دلال هنر، مدیر انتشارات، مستند ساز و ... در اختیار مخاطبان قرار دهند.

جهت اجرا «کیوریتور پروژه» از گروهی از کیوریتورها دعوت می کند تا به عنوان «کیوریتور همراه»  از افراد متخصصی که از دانش آکادمیک و حرفه ای در رابطه با موضوع مورد بحث برخوردارند دعوت کرده و گفتگوهای کیوریتوریال را از طریق صفحه اینستاگرام «استودیو فضای خالی» برگزار نمایند. این گفتگوها به زبان فارسی بوده و برای اجرای هر گفتگو، عنوان و توضیح کوتاهی از آن در پروژه «هفته نوشت» صفحه  فیسبوک آقای حمید سوری گذاشته می شود و از مخاطبان آن صفحه دعوت می شود تا پرسش هایی مربوط به تخصص هر حرفه، امکان انجامش در ایران و هزینه هایی که می بایست بابت آن پرداخت شود، مطرح نمایند.


مهمانان

الهام پوریامهر‌هنرمند مستقل

الهام پوریامهر | هنرمند مستقل
کامیونیتی کیوریتور آنلاین | برگزارکننده: استودیو هنرگاه | رایگان | سه شنبه، 11 شهریور ساعت 19:30
گفت‌وگو

کامیونیتی کیوریتور

آنلاین

پخش زنده

برگزار کننده:استودیو هنرگاه

استودیو هنرگاه
0 نفر این رویداد را نشانه گذاری کرده‌اند