طراحی و نشر در نمایشگاهگفت‌وگو

آنلاین
  • سه شنبه، 25 شهریور 19:30

طراحی برای «فضای نمایشگاه»، «کاتالوگ و بروشور»، «دعوت نامه و اعلامیه های خبری» و «نشان های نوشتاری و دیداری» از جمله مواردی هستند که امروزه کار طراحی و گرافیک را به یکی از حرفه های مهم در برگزاری نمایشگاه ها تبدیل کرده است. از قرن بیستم بسیاری از موزه ها جهت فراهم کردن تجربه ای ویژه برای بازدیدکنندگان نمایشگاه ها و همچنین برای تشویق علاقه مندان به هنر و بالا بردن آمار بازدیدکنندگان، توجه خاصی به طراحی و نقش آن در برگزاری نمایشگاه داشته اند. همچنین نمایشگاه هایی که به طور مستقل و در فضاهای خصوصی و غیر-نهادی برگزار می شوند با تعریف هویتی دیداری، هم با مخاطب رابطه برقرار می کنند و هم محتوای نمایشگاهی را ثبت و مستند می کنند. 

طراحان با خلق و تولید نشان های دیداری (visual elements) و تجربه های فضایی (spatial experience) ویژه برای مخاطب، به طور مستقیم با کیوریتورها همکاری می کنند تا در جریان روند شکل گیری نمایشگاه، هویت آن و طراحی های مورد نیاز را تولید کنند. در این نشست فرشته موسوی (کیوریتور، دکترای کیوریتوریال/ دانش از دانشگاه گلداسمیت لندن) و فواد فراهانی (هنرمند، پژوهشگر و طراح گرافیک، کارشناسی ارشد دانشگاه هنر) به گفتگو درباره این حرفه، وظایف آن و مشکلات و آسیب های آن با مروری بر نمونه های اجرا شده در ایران می پردازند.

این گفتگو یکی از پروژه های «کار هنر» به کیوریتوری الهام پوریامهر است که با همکاری پروژه «هفته نوشت» آقای حمید سوری و «استودیو فضای خالی» ایجاد شده است.

علاقه‌مندان مى‌توانند اين نشست را سه‌شنبه، ۲۵ شهریور از ساعت ۱۹:۳۰ در لايو اينستاگرام استودیو فضای خالی دنبال كنند.


مهمانان

فرشته موسوی‌کیوریتور، پژوهشگر

فرشته موسوی | کیوریتور، پژوهشگر

فواد فرهانی‌هنرمند، پژوهشگر

فواد فرهانی | هنرمند، پژوهشگر
طراحی و نشر در نمایشگاه آنلاین | برگزارکننده: استودیو فضای خالی | رایگان | سه شنبه، 25 شهریور ساعت 19:30
گفت‌وگو

طراحی و نشر در نمایشگاه

آنلاین

پخش زنده

برگزار کننده:استودیو فضای خالی

استودیو فضای خالی
0 نفر این رویداد را نشانه گذاری کرده‌اند